Çizgi Teknoloji'den Haberler

Çizgi Teknoloji ‘Akıllı Fabrikalar’ kavramının Türkiye’de yerleşmesine odaklanacak

Çizgi Teknoloji ‘Akıllı Fabrikalar’ kavramının Türkiye’de yerleşmesine odaklanacak
06/11/2019

Endüstri 4.0 vizyonu ile endüstriyel alana yönelik geliştirdiği bilgisayar çözümleriyle birçok sanayi devi tesisin dijital dönüşümünü gerçekleştiren Çizgi Teknoloji, markası ARTECH ile yerli üretim olması sebebiyle stok garantisi ve hızlı servis imkânı sunuyor. Farklı endüstri ve sanayi gruplarının tercih ettiği panel bilgisayarları, fabrikalarda olduğu kadar, şık görüntüsü ile Kiosk / Dijital Signage ve POS uygulamaları gibi endüstriyel olmayan ortamlarda da konumlandırıyor. Araştırmacı ve yenilikleri takip eden donanımlı bir ekip ile Endüstri 4.0 adaptasyonunu hızlandıracak sürdürülebilir çözümler ve ürünler geliştiren Çizgi Teknoloji’nin Satış – Pazarlama ve Operasyon Direktörü Mehmet Berk, katılımcısı oldukları Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi’nde odak noktalarının; üretim süresi, maliyetleri ve ihtiyaç duyulan enerji miktarının azaldığı, üretim miktarı ve kalitesinin arttığı “Akıllı Fabrikalar” kavramının Türkiye’de yerleşmesi olacağını söyledi.
“Bilişim teknolojileri ve endüstriyi bir araya getiren Endüstri 4.0’ın ana başlıklarından biri, az yer kaplayan, az enerji harcayan, az ısı üreten, ancak bir o kadar da yüksek güvenilirlikte çalışan donanımlardır” diyen Berk, “Ürettiğimiz Endüstriyel PC’ler, mükemmel olarak bu talebi karşılayacak teknolojiye sahip. Fabrikalarda bu donanımların kullanılması demek makinaların kendi kendilerini koordine etmesi ve akıllı fabrikalar kavramının ortaya çıkması demektir. Demir-Çelik fabrikalarının ihtiyacı; yüksek sıcaklık, darbe ve toza dayanımken, makina sanayinde titreşime dayanıklı, gıda sektöründe ise hijyen şartlarına uygun temizlenebilir, yıkanabilir, suya veya kimyasallara dayanıklı cihazlardır. Beyaz eşya, otomotiv ve tekstil gibi üretim alanının değerli olduğu yoğun imalat ortamlarında, endüstriyel ortam şartlarına uygunluk kadar ürünün az yer kaplaması, farklı montaj seçeneklerine uygun olması da bir tercih sebebi olarak ortaya çıkmaktadır. Sürdürülebilir çözümler ile geliştirdiğimiz cihazların en büyük artısı direkt müşteri ihtiyacına göre seçenekler sunacak şekilde konfigüre edilebilir olmalarıdır” dedi.


NELER SERGİLEYECEK?
Mehmet Berk, “Zirve’de, endüstriyel şartlara dayanım, sorunsuz çalışma performansı ve kolay kullanım için dokunmatik ekranı ile tek parça olarak tasarlanmış çözümümüz endüstriyel panel bilgisayarlarımızı, üretim tesisleri gibi birçok endüstriyel alana konumlandırılabilen, yüksek performanslı endüstriyel barebone bilgisayarlarımızı, üretimden toplanan çeşitli verilerin, OEE değerlerinin, hedeflenen ve gerçekleşen üretim miktarlarının, tezgah durumları gibi önemli bilgilerin hat veya salon bazında yayınlanmasına imkan veren Andon ekranlarımızı ve interaktif üretim uygulamaları için yine dokunmatik ekranı ile tek parça olarak tasarlanmış, birçok farklı endüstriyel alana konumlandırılabilen endüstriyel kiosk ve totemlerimizi tanıtacağız” dedi.


Çizgi Teknoloji Satış – Pazarlama ve Operasyon Direktörü Mehmet Berk, katılımcısı oldukları Endüstri 4.0 Uygulamaları Zirvesi’nde odak noktalarının; üretim süresi, maliyetleri ve ihtiyaç duyulan enerji miktarının azaldığı, üretim miktarı ve kalitesinin arttığı “Akıllı Fabrikalar” kavramının Türkiye’de yerleşmesi olacağını söyledi