Çizgi Teknoloji'den Haberler

Tekirdağ Şehir Hastanesi’ne Ameliyathane Entegrasyon Sistemimizi Teslim Ettik.

Tekirdağ Şehir Hastanesi’ne Ameliyathane Entegrasyon Sistemimizi Teslim Ettik.
2.10.2020

Ülkemizin değerli Şehir Hastaneleri projelerinden Tekirdağ Şehir Hastanesi ameliyathanelerine 12 adet Artech Dijital Negatoskop & Teletıp Sistemi ile 18 adet Artech Medikal Bilgisayar Sistemimizi konumlandırmanın gururunu yaşıyoruz.

Artech Ameliyathane Entegrasyon Sistemi, ameliyathanede bulunan cihazların ve medikal bilgisayarların tam entegrasyonunu, gelişmiş görüntüleme özelliği ile sunan (endoskoplar, kameralar, cerrahi ekranlar vb.) dijitalleşmeye yönelik, dijital hastane tanımının önemli yapıtaşlarından olan çözümümüzdür. Artech Ameliyathane Entegrasyon Sistemimiz (Ameliyathane Konsolları) Dijital Negatoskop / Teletıp Sistemi ve Steril Medikal Bilgisayardan oluşmaktadır. Artech Ameliyathane Konsolları steril hastane ortamlarına göre dizayn edilmiş, 93/42/EEC Tıbbi Cihaz Sertifikasına sahiptir ve IEC-60601 Medikal Cihaz, elektrik ve güvenlik standartlarına uygun olarak üretilmektedir.

Artech Ameliyathane Entegrasyon Sistemimiz; hasta güvenliği, ameliyathane personelinin daha verimli kullanılması, zaman, malzeme ve faturalandırma yönetimi ile ameliyatlarda başarı oranlarına paralel olarak hasta memnuniyetinin ve ameliyathanenin tercih edilme oranını arttırmaktadır.

Artech Dijital Negatoskop ve Teletıp sistemi ameliyat esnasında hastalara ait cerrahi işlemlere, PACS görüntülerine ve ihtiyaç duyulan medikal bilgilere kolay ve hızlı bir şekilde erişebilme imkânı sunmaktadır.  Yerli Teletıp sistemi yazılımımız, ameliyat esnasında kullanılan medikal kameralardan gelen görüntülerin yayınlanmasına, uzmanlar arasında konsültasyon, teşhis veya eğitim için tıbbi bilgilerin aktarılmasına, kamera görüntülerinin kayıt edilerek, hastaya ait diğer medikal bilgiler ile birlikte arşivlenmesine olanak sağlamaktadır. Artech Steril Medikal Bilgisayar ise sağlık personelinin hastalara ait geriye dönük işlemlerine ve güncel bilgilerine hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlamaktadır.

Artech Ameliyathane Entegrasyon Sistemi basit, güvenli ve daha modern bir çalışma ortamı için video ve veri entegrasyonunu sağlayarak ameliyathane personelinin hastalar için mümkün olan en iyi bakıma odaklanmasını, cerrahlar, radyologlar, anestezistler ve diğer ameliyathane görevlileri arasında hataya imkân tanımayan, optimum bir iş birliği için tüm tıbbi teknolojinin entegrasyonunu sağlayan, modüler yapılı çözümümüzdür.

Pandemi döneminde sağlık çalışanlarımıza yerli üretim medikal bilgisayar ve yerli yazılımlarımızla destek veriyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Artech Ameliyathane Entegrasyon Sistemimiz ile ilgili detaylı bilgi için;  https://www.artech-ipc.com.tr/urun-grubu/tr/medikal-bilgisayar-urunleri