Çizgi Teknoloji'den Haberler

Çizgi Teknoloji 26. Yılını Kutluyor.

Çizgi Teknoloji 26. Yılını Kutluyor.
16/09/2020

Çizgi Teknoloji olarak, 1994 yılında başlamış olduğumuz yolculukta, bugün 26 yıllık tecrübe ile Türkiye'nin lider Endüstriyel Bilgisayar, Medikal Bilgisayar ve Digital Signage & Kiosk üreticisi olmanın gururunu yaşamaktayız. AR-GE, tasarım, üretim, yazılım, satış ve satış sonrasında uçtan uca sağladığımız hizmetlerimizle müşteri odaklı, teknolojide öncü bir firma olarak yolculuğumuza emin adımlarla ilerlemekteyiz.

Bilişim Sektörünün İlk 500 Şirketi 2019 yılı araştırmasında, Türkiye merkezli "Donanım- Görüntü ve Ses Sistemleri Üreticileri" kategorisinde 2. olarak, güçlü ekibimizle her geçen yıl başarılarımıza bir yenisini daha ekliyoruz.

26 yıllık üretim serüvenimizin en heyecan verici gelişmelerinden birini 2020 yılında yaşadık. NASA’nın seçim kriterlerini karşılayarak, COVID-19 nedeniyle ABD’de ve diğer pek çok ülkede yaşanan solunum cihazı talebinin yerel üretimle, hızlı ve etkin şekilde karşılanabilmesi amacıyla NASA mühendisleri tarafından Kaliforniya’daki Jet Propulsion (Caltech) Laboratuvarı’nda 37 günde geliştirilen ve Amerikan FDA (Food and Drug Administration) tarafından onaylanmış VITAL (Ventilator Intervention Technology Accessible Locally) adı verilen solunum cihazının üretim lisansı verilen tek Türk şirketi olduk.  Global ölçekte birçok ülkede hala artmakta olan vakalardan dolayı kaynaklanabilecek acil ventilatör ihtiyacını karşılama sorumluluğu ile ARGE merkezimizde çalışmalarımız hızla devam etmektedir.

26 yıllık tecrübemizin ışığında, teknoloji dünyasındaki hızlı gelişmeleri yakından izleyerek, ARTECH markamız altında medikal, askeri, sanayi ve hizmet sektörleri için profesyonel bilgi işlem ve iletişim sistemlerine yönelik özgün donanımlar ve yenilikçi ürünler tasarlayıp üretme, bu donanımlar üzerinde etkin yazılımlar geliştirerek paydaşlarımıza optimum çözümler sunuyor ve hep en iyisi için özveri ile çalışmaya devam ediyoruz.

Nice ilkler ve başarıların yaşanacağı yeni yaşımıza girerken; bütün Çizgi Teknoloji ailesine, bizi tercih eden tüm paydaşlarımıza ve teknolojide öncü bir firma olma yolunda bizlerle birlikte emin adımlarla yürüyen herkese ayrı ayrı teşekkür ederiz.